23. – 1. hodina Obdobie najväčšej činnosti žlčníka. U ľudí s problémami s týmto orgánom dochádza k nočnému prebúdzaniu.
1.-3. hodina Začína pracovať orgán pečeň. V tejto dobe nastáva útlm (najnižšie okysličenie mozgu), je potrebné byť opatrný najmä pri činnosti vyžadujúci zvýšenú opatrnosť. Je nevhodné konzumovať tažké a mastné jedlá alebo piť alkohol.
3.-5. hodina Vrcholí činnosť pľúc. Fajčiari sa môžu prebúdzať, takisto astmatici alebo ľudia trpiaci na ochorenia tohto orgánu, alebo celkovo dýchacích ciest. Zvýšená psychická alebo emočná záťaž.
5.-7. hodina Vrchol činnosti hrubého čreva. Najvhodnejšia doba pre vyprázdňovanie organizmu. Je potrebné vyhýbať sa stresu a psychickej záťaži a zvýšiť príjem tekutín.
7. – 9. hodina Vrcholí činnosť žalúdka. Telo najlepšie spracováva prijatú potravu – je to najvhodnejší čas na jedlo s dostatočným množstvom vitamínov a minerálov. Neodporúča sa sprchovanie v studenej vode, pretože telo potrebuje byť v teple.
9. -11. hodina Vrcholí činnosť pankreasu a sleziny, neodporúča sa konzumovať alkohol. Vhodné pre orgány je ovocie, med (je to správna doba na konzumáciu sladkostí). Vyhýbať by sme sa mali prílišnej fyzickej činnosti, je to vrcholduševných schopností.
11. – 13. hodina Zvýšená aktivita srdca. Nevhodný čas na príjem veľkého množstva potravy. Odporúča sa krátky spánok alebo mierna fyzická aktivita.
13. – 15. hodina Obdobie vrcholu tenkého čreva. Postupne sa zvyšuje fyzická aktivita.
15. – 17. hodina Vrchol práce močového mechúra. Odporúča sa pitie bylinkových čajov a šport. Tráviaci systém je schopný prijať výdatné jedlo, nastáva druhý výkonnostný vrchol
17. – 19. hodina V činnosti sú obličky. Je potrebné vylúčiť škodlivé látky, aby orgány mohli vylúčiť škodliviny.
19. – 21. hodina Do činnosti sa dostáva srdce. Vrchol senzibilnej aktivity. Najvhodnejší čas na aplikáciu akejkoľvek medicíny
21. -23. hodina Doba činnosti trojitého ohrievača. Prebieha príprava tela na spánok, preto je nevhodné jačiť, jesť alebo akokoľvek aktivovať organizmus.