Koloidné striebro

Koloidné striebro sú maličké častice a ionty čistého striebra suspendované v čistej deionizovanej vode (bez elektrických nábojov). Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe.

Častice koloidného striebra je možné pozorovať iba elektrónovým mikroskopom. Čím menšie sú častice, tým je roztok účinnejší. Optimálna veľkosť strieborných častíc je od 1,5 do 5 nm pri koncentrácii 10 mg striebra na liter vody (10 ppm). Pre porovnanie: vírusy majú veľkosť od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000 nm, sú teda podstatne väčšie ako častice koloidného striebra, ktoré vďaka tomu môžu voľne prenikať do vnútra patogénov a podporovať liečebný proces.
Je treba zdôrazniť, že ľudské telo vypĺňajú prirodzené koloidné látky, ako je krv, lymfa, vnútrobunkové tekutiny. Napríklad v krvi sa nachádzajú častice vápnika, draslíka a sodíka, ktoré majú elektrický náboj a spolu s krvou tvoria koloid. Striebro v koloidnej forme má podobnú štruktúru ako organické tekutiny, čo je pre ľudský organizmus dobré, lebo vďaka tomu sa koloidné striebro ľahko vstrebáva. Mikroskopická veľkosť častíc striebra im dokonca umožňuje prenikať z vlásočníc do každej živej bunky, v ktorej môžu urýchľovať a podporovať liečebný proces na bunkovej úrovni.

Ako pôsobí Koloidné striebro

Už viac ako 100 rokov skúmajú vedci rôzne použitia koloidného striebra, vďaka čomu sa podarilo potvrdiť, že častice čistého striebra, ktoré sú v ňom obsiahnuté:

pôsobia podporne pri bakteriálnych, vírusových a mykotických infekciách,
podporujú protizápalové procesy a napomáhajú pri dezinfekcii,
zmierňujú bolesť a svrbenie kože,
v čase choroby napomáhajú pri vytvorení zástupného imunitného systému,
podporujú regeneráciu poškodených buniek,
aktivizujú očisťovanie organizmu od toxínov,
neničia priateľské črevné baktérie,
nehromadia sa v organizme,
nespôsobujú podráždenie sliznice ústnej dutiny, žalúdka a čriev.
Efekt „striebornej strely”
Často sa medzi vedcami hovorí o tom, že častice striebra sa v organizme prejavujú ako „strieborné strely“, čo znamená, že samé vyhľadávajú choroboplodné zárodky a priťahujú ich svojím opačným elektrickým nábojom (majú silný kladný náboj, zatiaľ čo väčšina choroboplodných zárodkov má náboj záporný). Preto je možné povedať, že nejde o náhodný, ale naopak o cielený proces, čo v konečnom dôsledku zásadne podporuje liečbu a urýchľuje uzdravenie. Je tiež dôležité si uvedomiť používanie účinných probiotík pretože strieborné častice majú vplyv aj na črevnú mikroflóru.

Vlastnosti Koloidného striebra

Potvrdilo sa, že koloidné striebro podporuje liečbu takých ochorení, ako napr.:

vírusové infekcie – nachladnutie, nádcha, kašeľ, chrípka, zápal priedušiek, krčné zápaly, zápaly mandlí, opary;
bakteriálne infekcie – angína, hnačka, tuberkulóza, žalúdočné a črevné zápaly, nákazy stafylokokmi a streptokokmi, svrbenie konečníka, kožné infekcie lišajového typu, vredy;
mykotické a kvasinkové infekcie – plesne na koži, nechtoch, nohách, pošvové mykózy, črevná a pľúcna kandidóza, infekcie miazgových uzlín;
chronické zápalové stavy – zápaly dutín, zápaly ústnej dutiny;
lupienka a lupiny – koloidné striebro dezinfikuje kožu, mierni zápalové stavy a svrbenie;
ťažko sa hojace rany, popáleniny (vrátane slnečných) – zmierňuje infekciu, podporuje rýchlu regeneráciu poškodených buniek;
akné – koloidné striebro zmierňuje vonkajšie prejavy akné a zároveň vo vnútri čistí organizmus, takže odstraňuje príčiny tejto choroby.
Použitie Ag100 Koloidného striebra.

Ag100 Koloidné striebro je možné užívať vnútorne, zvonku na koži, na výplach hrdla, ústnej dutiny a ostatných dutín, na výplachy pošvy a ako zložku klystíru.
Zvonku
Ag100 Koloidné striebro sa nanáša priamo na kožu pomocou obkladov (vytlačená gáza nasiaknutá koloidným striebrom), rozprašovače (spreje) alebo jednoducho poliatím daného miesta na koži, a to niekoľkokrát denne. Pozor! Miesta omývané koloidným striebrom nevystavujte priamym slnečným lúčom.
Vnútorne
– preventívne: max. 1 lyžička denne (asi 5 ml);
– podporne pri nachladnutí, infekciách, chrípke: 4 x denne 1 lyžička (4 x 5 ml);
– podporne pri chronických ochoreniach: 2 x denne 1 lyžička (2 x 5 ml);
– pre zvýšenie vitality: max. 6 lyžičiek denne (do 30 ml);
Ag100 Koloidné striebro je vhodné užívať vnútorne počas dvoch mesiacov a po uplynutí tohto obdobia sa odporúča urobiť niekoľkotýždňovú pauzu. Je potrebné sledovať individuálne reakcie organizmu na tento prípravok a v prípade potreby sa obrátiť na lekára.

Maximálna bezpečná denná dávka

Agentúra ochrany životného prostredia USA (EPA) zistila, že dávka 325 mikrogramov koloidného striebra denne je pre ľudské telo s hmotnosťou 72 kg netoxická. V jednej lyžičke (5 ml) koloidného striebra s koncentráciou 10 ppm je obsiahnutých 50 mikrogramov čistého striebra, dá sa teda ľahko vypočítať, že pri hmotnosti 72 kg je bezpečné užívať 6 lyžičiek denne.