Vegánske kondómy

Otázky ohľadne chemikálií v kondómoch GLYDE

Mám alergiu na urýchľovače vulkanizácie (tj thiuram mix alergie). Ktoré urýchľovače vulkanizácie sa používajú počas výrobného procesu Glyde kondómov?
Počas výrobného procesu kondómov Glyde je používaný diphenylguanine. Zinok N diethyldithiocarbomate a zinok N dibutyldithiocarbomate nie sú používané.

Je formaldehyd použitý počas výrobného procesu?
Nie, formaldehyd nie je použitý počas výrobného procesu

Mám alergiu na lepok (celiakia) – môžem používať Glyde kondómy?
Áno, môžete bezpečne používať Glyde kondómy. Neexistuje žiadny lepok, ktorý sa používa pri výrobe kondómov Glyde.

Je mastencový púder použitý počas výrobného procesu kondómov Glyde?
Nie, mastenec sa nepoužíva pri výrobe kondómov Glyde. Je použitý prášok z potravinárskeho ovsa, ten zabezpečuje to, že kondómy sa nezlepia po ukončení výroby.

Existujú nejaké ďalšie chemikálie v kondómoch Glyde?
Nie, nie sú. Mazivo na kondómy Glyde je vyrobené zo 100% silikónového oleja. Neobsahuje žiadne parabény ani glycerín. Kondómy neobsahujú žiadne farmaceuticky účinne látky (spermicídy, benzokaín alebo termoaktívne látky). Glyde Kondómy neobsahujú žiadne ďalšie chemické látky.

Počul som, že kondómy by mohli obsahovať nitrozamíny – čo kondómy Glyde?
Nitrozamíny sa vyskytujú v mnohých predmetoch dennej potreby, ako sú piva a iné potraviny, najmä pokiaľ sú konzervované dusitanmi. Avšak, minimálne množstvo nitrozamínov, ktoré sa nachádzajú v týchto latexových výrobkoch ako cumlíky pre deti, latexové rukavice a latexové kondómy, sú neškodné pre človeka vzhľadom k tomu, že nie je možné použiť dostatočné množstvo, aby boli zdraviu škodlivé

 Otázky týkajúce sa ochutenia

Prečo hovoríte kondómom “Glyde Ultra Black sladké drievko” teraz “Glyde Ultra Cola”? Myslíte, že obsahujú alkohol?
Výrobca používa chuť sladkého drievka, ale väčšina ľudí hovorí, že vonia ako cola. Tak bolo rozhodnuté predávať čierne kondómy ako kondómy s príchuťou coly. Nie kondómy Glyde neobsahujú alkohol.

Obsahujú príchute kondómov Glyde orechy?
Nie, príchute Glyde kondómov neobsahujú orechy alebo ich časti.

Príchuť, ktorá sa používa v kondomóch Glyde upravuje pH v pošve?

Nie, všetky varianty sú pH neutrálne.

Mohla by som použiť Glyde kondómy pre orálny styk, alebo sú príchute nezdravé?
To nie je problém. Všetky príchute sú vyrobené z prírodných ovocných extraktov v potravinárskej kvalite.

Obsahujú príchute pre kondómy Glyde nejaké chemické látky alebo syntetické arómy?
Nie, všetky varianty vyrobené z prírodných ovocných extraktov.

Otázky ohľadom farby

Aké sú farby pre Kondómy Glyde?
Všetky farby, ktoré sa používajú pre kondómy Glyde sú vyrobené z prírodného rastlinného alebo kvetinového extraktu, so základom červenej kapusty. Žltá farba použitá v Glyde Ultra Vanilla je vyrobená z extraktu karoténu. Toto je sfarbenie nachádza v mrkve.

Ktoré chemikálie sa používajú na výrobu farieb?
Výrobca nepoužíva žiadne chemikálie na výrobu farieb.

Otázky ohľadom kondómov

Koľko je lubrikantu na kondómoch Glyde?
K dispozícii je ľahká vrstva silikónového oleja na kondómoch. Pre niektoré páry nie je toto množstvo dostatočné, pre ich sexuálnu aktivitu. V tomto prípade môžete použiť všetky lubrikanty na vodnej alebo silikónovej báze, pre kondóm nezávadné. Odporúčame vegánsky Glyde Premier lubrikant.

Obsahuje lubrikant na kondómoch Glyde palmový olej?
Nie, lubrikant na kondómoch Glyde neobsahuje palmový olej. Sú mazané len trochou silikónového oleja, pomocou ktorého sa odstráňujú kondómy zo sklenených foriem.

Prečo nemôžem kúpiť hrubšie Glyde kondómy?
Glyde Kondómy sú vyrobené s použitím tzv “dvojitý namáčací proces”. Vzhľadom k tomuto patentovanému postupu, nemusia byť hrubšie steny. Kondóm je veľmi silný a odolný.

Prečo nemôžem kúpiť ultratenké Glyde kondómy?
Glyde Kondómy sú vyrobené s použitím tzv ” dvojitý namáčací proces”. Tento postup spôsobí, že hrúbka steny je 0058 mm – to je o niečo menšia, než je hrúbka steny štandardných kondómov (0,06 – 0,07 mm). Glyde Kondómy sú mäkké a jemné na dotyk. Teda tenšie steny nie sú nevyhnutné pre prirodzený pocit.

Prečo Glyde kondómy obsahujú extrakt z bodliaka?
Extrakt z bodliaka sa používa pri výrobe a nahradzuje kazeín, ktorý je mliečny derivát preto neprijateľné pre vegánskej komunity. Je to jedna zo zložiek kvapalnej kúpele, ktorá sa používa pre zjemnenie latexu. Tak to sa stáva hladký a pružný.

Glyde a životné prostredie

Sú suroviny na výrobu kondómov Glyde geneticky modifikované?
Nie, Glyde kondómy sú z prírodného latexu a čerpané z obnoviteľných plantáží stromov.

Sú Glyde Kondómy ekologické?
Je správne povedať, že Glyde kondómy sú ekologické. Sú vyrobené z prírodného latexu z gumy stromov pestovaných na plantážach v Malajzii, ktoré sú riadené udržateľným spôsobom.

Bohužiaľ časti dažďového pralesa, aj v Malajzii, sú likvidované, aby sa urobil priestor pre latexové plantáže. Ako udržateľné a ekonomické sú Glyde kondómy?

Je pravda, že niektoré časti lesov sa zlikvidovali aby bol priestor re kaučukové plantáže. Avšeak, plantáže v Malajzii, ktoré dodávajú latex pre Glyde kondómy sú jedny z prvých. Sú z roku 1905 a samozrejme sú nahrádzané, zatiaľ čo sa pomaly zastavuje ich produkcia. Náhrady sú sadenice získané z pôvodných stromov, aby bola zachovaná akosť latexu, ktorá je požadovaná výrobcom Glyde.