Potraviny, ktoré odstraňujú tažké kovy

V ľudskom organizme môžu byť prítomné rôzne ťažké kovy, ktoré zotrvávajú dlhé roky usadené v rôznych orgánoch.

Do našich tiel sa ako prvé dostanú s raným očkovaním, potom následne stravou, lekárskymi ošetreniami, vzduchom a pomocou modernej kozmetiky kožou.

Naše fyzické telo má pritom veľmi dokonalé schopnosti nápravy a regenerácie.

Bohužiaľ, týmto úžasným procesom veľmi často bráni ďalšia forma toxicity – a tá do nás vchádza pomocou našich myšlienok a viery, ktorá následne definuje našu najbližší hmotu, ktorou je naše fyzické telo.

A tak sú procesy regenerácie nabúranie, alebo dokonca úplne vyradené pomocou našich nevedomých myšlienok.

Vo chvíli, keď prestaneme dôverovať svojmu telu, začne vyhovovať nášmu prianiu a chová sa tak, aby sme boli nútení prijímať pomoc z vonkajšieho sveta – predovšetkým z rúk nejakej uznávanej autority.

Týmto väčšina ľudí prichádza o svoju moc a stáva sa „chorým“.

A v tejto chvíli, v okamihu výberu smeru našej novej životnej cesty, nám príde vhod aspoň znalosť prirodzených prostriedkov poskytnutých našou matkou Zemou, ktoré pomôžu naštartovať regeneráciu organizmu.

Jednou z užitočných vedomostí je, vedieť, aké potraviny v našom jedálničku nás môžu zbaviť dlhoročných nánosov ťažkých kovov.

PEKTÍN

pektín prášok

Prírodná látka, ktorá veľmi jemne, no za to intenzívne čistí telo a krv od ťažkých kovov a iných toxických látok.

Pektín sa najviac nachádza v jablkách, muchovníka, banánoch, hrozne, dreni citrusov, kapusta, mrkve, červenej repe, …

Koriander

koriander vňať

Veľmi dobre odstraňuje ťažké kovy ako ortuť, hliník a olovo. Táto bylinka má schopnosť prejsť cez mozgovú bariéru a odstrániť ortuť aj z tohto miesta. Preto sa koriander veľmi odporúča pri liečbe „autizmu“ dohromady s chlorelou.

Užívanie 400mg koriandra je schopné odstraňovať ťažké kovy z tela.

Počas sezóny môžete koriander pestovať v kvetináčoch alebo na záhonoch a mixovať do smoothies alebo surových zeleninových polievok.

Aký účinok okrem chelácie koriander má?

Protizápalové vlastnosti, povzbudzuje činnosť žalúdka a trávenie, znižuje horúčku, je protivírusový a antibakteriálny, lieči anémiu, nespavosť, podporuje obehový systém a srdce, je dobrou prevenciou proti rakovine, posilňuje imunitný systém, lieči afty, alergie, mykózy, ekzémy.

Je ďalší silný chelačný prostriedok a to vďaka svojej trojvrstvovej bunkovej stene.

Petržlen

petržlen vňať

Petržlen je ďalšia účinná bylinka na odstránenie ortuti z tela.

Potraviny bohaté na SÍRU pomáhajú skvele odstraňovať z organizmu olovo.

Tieto potraviny sú: cibuľa, cesnak, karfiol, ružičkový kel, brokolica, kapusta, vajcia, MED, konopné semienka, hviezdica,