Potraviny, ktoré odstraňujú tažké kovy

V ľudskom organizme môžu byť prítomné rôzne ťažké kovy, ktoré zotrvávajú dlhé roky usadené v rôznych orgánoch.

Do našich tiel sa ako prvé dostanú s raným očkovaním, potom následne stravou, lekárskymi ošetreniami, vzduchom a pomocou modernej kozmetiky kožou.

Naše fyzické telo má pritom veľmi dokonalé schopnosti nápravy a regenerácie.

Bohužiaľ, týmto úžasným procesom veľmi často bráni ďalšia forma toxicity – a tá do nás vchádza pomocou našich myšlienok a viery, ktorá následne definuje našu najbližší hmotu, ktorou je naše fyzické telo.

A tak sú procesy regenerácie nabúranie, alebo dokonca úplne vyradené pomocou našich nevedomých myšlienok.

Vo chvíli, keď prestaneme dôverovať svojmu telu, začne vyhovovať nášmu priania a chová sa tak, aby sme boli nútení prijímať pomoc zo vně- predovšetkým z rúk nejakej uznávanej autority.

Týmto väčšina ľudí prichádza o svoju moc a stáva sa “chorým”.


Keď však dôjdeme po určitých životných skúsenostiach k náhlemu osvieteniu, alebo aspoň uvedomenie, že už v tomto naučenom vzorci správanie nechcete pokračovať, nejakú chvíľu nám trvá, než zmeníme svoju naučenú vieru.

A v tejto chvíli, v okamihu výberu smere našej novej životnej cesty, nám príde vhod aspoň znalosť prirodzených prostriedkov poskytnutých našej matkou Zemou, ktoré pomôžu naštartovať regeneráciu organizmu.

Jednou z užitočných vedomostí je, vedieť, aké potraviny v našom jedálničku nás môžu zbaviť dlhoročných nánosov ťažkých kovov.

PEKTÍN

Prírodná látka, ktorá veľmi jemne, zato intenzívne čistí telo a krv od ťažkých kovov a iných toxických látok.

Pektín sa najviac nachádza v jablkách, muchovníka, banánoch, hrozne, dreni citrusov, kapusta, mrkve, červenej repe, …

koriandrom

Veľmi dobre odstraňuje ťažké kovy ako ortuť, hliník a olovo. Táto bylinka má schopnosť prejsť cez mozgovú bariéru a odstrániť ortuť aj z tohto miesta. Preto sa koriander veľmi odporúča pri liečbe “autizmu” dohromady s chlorelou.

Užívanie 400mg koriandra je schopné odstrániť ťažké kovy z tela do dvoch týždňov.

Počas sezóny môžete koriander pestovať v kvetináčoch alebo na záhonoch a mixovať do smoothies alebo surových zeleninových polievok.

Aký účinok okrem chelace koriander má?

Protizápalové vlastnosti, povzbudzuje činnosť žalúdka a trávenie, znižuje horúčku, je protivírusový a antibakteriálny, lieči anémiu, nespavosť, podporuje obehový systém a srdce, je dobrou prevenciou proti rakovine, posilňuje imunitný systém, lieči afty, alergie, mykózy, ekzémy.

Je ďalší silný chelační prostriedok a to vďaka svojej trojvrstvovej bunkovej stene.

Viac informácií o liečivých vlastnostiach chlorely nájdete TU: http://www.jajsem.com/chlorella-101-co-potrebujete-vedet-o-tomto-vyzivnem-superfood/

Petržlen je ďalšia účinná bylinka na odstránenie ortuti z tela.

Viac o tejto bylinke TU: http://www.jajsem.com/petrzel-je-superpotravina-cistici-vasi-krev/

Potraviny bohaté na SÍRU pomáhajú skvele odstraňovať z organizmu olovo.

Tieto potraviny sú: cibuľa, cesnak, karfiol, ružičkový kel, brokolica, kapusta, vajcia, MED, konopné semienka, hviezdica,

KYSELINA tioktová pomáha taktiež pri detoxikácii ťažkých kovov. Nachádza sa v špenáte, hrášku, ružičkového keli, koreňovej zelenine, ryžových otrubách, olivy, materská kašička a pod.