Diagnostika podľa očí

Diagnostika podľa očí
  
     Vytrhávajú vás zo sna skratky EKG, RTG, CT? Omdlievate len pri pomyslení na to, že vám usmievavá sestrička zavádza do ruky ihlu, aby vám preventívne odobrala trošku krvi na rozbor, a s ešte žiarivejším úsmevom si v piatich skúmavkách odnáša bezmála deci? Predstavujete si, ako vám na hrudník nalepujú malé placky s drôtikmi alebo vás skenujú ako kufor na letisku, či náhodou vo svojom tele neprevážate nebezpečný náklad v podobe nejakej neviditeľnej pliagy? Nemá telo dosť rozumu, aby o svojich slabostiach dalo vedieť skôr, ako sa z nich stanú diagnózy? Predstavíme vám málo známu, ale o to zaujímavejšiu metódu, ktorá nemusí nevyhnutne znamenať, že sa vyhnete vyššie spomínaným metódam, ale určite môže pomôcť odhaliť číhajúce zdravotné katastrofy. A čo sa týka zdravia, náskok sa ráta ako nič iné.

Dúhovka o vás prezradí veľa

     Na farebnej časti oka – dúhovke sa ako na displeji zobrazujú procesy prebiehajúce v našom tele. V očiach sa dá okrem nálady, únavy alebo radosti vidieť oveľa viac, ako by ste si mohli myslieť. Nejde o veštenie, človek pozorujúci znaky na vašej dúhovke nemusí oplývať žiadnymi nadprirodzenými schopnosťami. To, čím disponuje, sú vedomosti a skúsenosti s analýzou znakov na dúhovke. Je to premyslená a štruktúrovaná metóda a dobrá správa pre pragmatičky je, že nikto z irisdiagnostikov sa nebráni porovnaniu svojich zistení s lekárskou anamnézou. Postupy sú však odlišné. Nemusíte urobiť ááá ani beé a nikto vás nepožiada ani o hlboký predklon.

Nechajte si na ňu posvietiť

      Očakávajte, že na vás diagnostik vytiahne lupu alebo rovno dúhovkový mikroskop, a jediné nepríjemné na tomto vyšetrení môže byť to, že si pomôže neškodným svetlom. Irisdiagnostika sa považuje za komplexnú a bezbolestnú metódu, ktorá informuje nielen o zdedenej výbave, náchylnosti organizmu na určitý typ ochorení, ale zhodnotí aj aktuálny stav vašich orgánov. Cieľom nie je na smrť vystrašiť, ale odporučiť, čo by bolo dobré v životnom štýle a prístupe k sebe zmeniť.

Na čo sa prišlo

     Keď vám zíde na um otázka, kde a ako sa to celé začalo a kto sa vôbec dovtípil, že je takáto možnosť, odpoveď vás po a) – neprekvapí, ak ste zástankyňou zdravého sedliackeho rozumu, a po b) – neprekvapí, pretože máte čo i len minimálne znalosti o tom, kde majú mnohé metódy svoje korene. Ak patríte do kategórie a), tak berte ako prvopočiatok horské kmene, chovateľov oviec, ktorí pri kúpe nepozerali ovečkám len na zúbky, ale pozorovali dúhovky zvierat a podľa toho vedeli vybrať, čo sa viac oplatí a čo pri prvom silnejšom poryve vetra zo stáda ubudne. Ak veríte, že všetky cesty vedú do Egypta, tak vedzte, že máte pravdu tiež. Lekári z Gizy sa predbiehali vo svojom majstrovstve a pre spokojnosť faraóna vymýšľali bezbolestné postupy. Našťastie boli takí milí, že ich aj zaznamenali.

Pred použitím potriasť

     Irisdiagnostika sa „utriasala“ dlho. Od prvých poznatkov začalo plynúť dlho, dlho nič a až v 19. storočí budapeštiansky doktor medicíny Ignác Von Peczely irisdiagnostiku oživil. Výskumného materiálu mal dostatok a nikto sa vehementne nebránil, keďže doktor mal v tých časoch honor. Odpozoroval stovky párov očí a všimol si, že niet diagnózy, ktorá by nemala miesto na očnej dúhovke. Na základe skúseností vypracoval prvú diagnostickú mapu ľudskej dúhovky. Spočíva v tom, že každý orgán má na nej svoj sektor a zároveň každá orgánová sústava má svoj prstenec v smere od zreničky v logickom poradí až k očnému bielku.

Zmeny pod drobnohľadom

     V európskom podnebí prevládajú novorodenci s modrou dúhovkou, tá sa však do pol roka od narodenia ustáli a nadobudnutú farbu si s menšími obmenami zachová. To umožňuje pozrieť sa do očí odborným okom už polročnému dieťaťu a zistiť, aký silný organizmus dostalo do vienka. V priebehu života sú práve obmeny stredobodom záujmu diagnostika.

Rozdiely viditeľné voľným okom

     Idete sa zblázniť z toho modrookého kolegu a okrem sánky vám padajú aj papiere, taška, čokoľvek? Pudovo si brúsite zuby na jedinca, ktorý je predpokladom na splodenie zdravého potomstva. Ten, komu modrá dúhovka zostala, má čiastočne vyhraté. Dostal do vienka pevné zdravie a nemusí vynakladať toľ ko snahy na jeho dlhodobé udržanie ako ľudia s inou farbou očí. V diagnostike rozlišujeme tri základné farby – modrú, hnedú a sivú, ktorá sa považuje za zmiešanú. Základná farba závisí od pigmentu majiteľa a jeho rodičov.

Majte sa na pozore, keď…

     Farba očí vystríha pred tým, na čo máte zvýšené predpoklady. Modroočkovia majú sklon k ochoreniam dýchacích orgánov, v detstve sú náchylnejší na alergie a astmu, naopak, vo vyššom veku ich môžu trápiť bolesti kĺbov a svalov. Pozor treba dávať aj na srdce a ľadviny. V diagnostike sa nazývajú aj lymfatickým typom. Hnedá dúhovka je zdvihnutým prstom v oblasti trávenia. Sú to takzvané pečeňové alebo krvné typy. Hnedookí by mali udržiavať v čistote svoj žalúdok, črevá a taktiež hlavu. Častejšie ako ostatní trpia poruchami vylučovania, ktoré stoja na nervovom základe. Nemalý je u nich aj sklon k hystérii a k problémom s krvným tlakom, ktorý citlivo reaguje na nervové pochody v tele. Ľudia so sivými očami majú problémy modrookých v zmesi so sklonom k ochoreniam kože a katarovým chorobám.

Pustite sa do práce

     Za každých okolností tieto poznatky nemajú slúžiť na to, aby ste si povedali: Čo už, mám to takto nastavené, nedá sa nič robiť. Na dúhovke sa dá prečítať aj to, čo urobiť treba. Tieto kódy sa nachádzajú v štruktúre dúhovky. Tá informuje o stave a trvaní procesov v organizme. S pravdepodobnosťou na 3 až 5 rokov dopredu tam máte vpísané, čo z vašich nerestí sa môže obrátiť proti vám.

Čo oči nevidia…

     … to zaručene zbadá oko diagnostika. Predstavte si, že by ste si dúhovku rozdelili presne tak, ako je to na ciferníku hodín. Dvanástka je hlava, nasleduje tvár a jej orgány, krk, na trojke nájdete ľavú časť hrudníka, na deviatke naopak pravú. Smerom dole sa dostanete cez chrbticu až k močovo-pohlavnej sústave a na šestke majú v diagnostickej mape svoje miesto nohy. Logika napovie, že niekedy stačí použiť na prekrvenie hlavy nohu, ktorá leží na dúhovke presne oproti. Aby sme sa vyhli nedorozumeniu, stačí sa viac hýbať.

     Ak sa v sektoroch zodpovedajúcich jednotlivým orgánom zjaví čokoľvek, čo vybočuje z pravidelného toku kolagénových vláken, či už je to biela škvrna na modrej dúhovke, biele takzvané pazuchy, žlté alebo zelenkavé, prípadne hnedé znaky alebo lagúny iných farieb na inak zelenej dúhovke, naše telo premieta, že v týchto oblastiach nie je všetko s kostolným poriadkom. Je tam napísané aj to, ako dlho a ako veľmi je zdravie v neporiadku. Ak disponujete napríklad hrubou obrubou okolo dúhovky, môže to signalizovať, že vaše obličky a pečeň nestíhajú filtrovať, čo si do tela dodávate, a splodiny sa hromadia pod kožou a vyrážajú v podobe akné alebo ekzémov. Strata fyzickej alebo psychickej energie sa prejaví na celoplošnom zosvetlení dúhovky (tento jav môžeme častejšie vidieť u ľudí v rozvodovom konaní). Je to stav, keď nevyhnutne potrebujete doplniť to, čo si námaha a stres z vášho tela vydrankali. Samozrejme, nestane sa to zo dňa na deň, ale napríklad taký žalúdočný vred si môžete vypestovať aj za týždeň a na dúhovke sa zjaví. V ojedinelých prípadoch sa markantným spôsobom znázornia aj vážne úrazy ktorejkoľvek časti tela. Ak chcete zistiť viac, a možno aj viac o sebe, vyhľadajte človeka, ktorý sa tejto metóde venuje, a nechajte si pozrieť zrkadlá vašej duše a tela.