Candida albicans

ČO JE CANDIDA

Ak trpíte rozličnými príznakmi, ako sú depresie, bolesti hlavy bez zjavného dôvodu, senná nádcha, ťažké či dlhotrvajúce akné, alergické reakcie, bolesti v krku, afty, vaginálne pálenie a výtoky, časté zápaly močového mechúra, opakované ušné infekcie, zábudlivosť, nadúvanie žalúdka , chronická hnačka alebo zápcha, astma, výkyvy nálad, letargia alebo menštruačné problémy,

potom je pravdepodobné, že ste jedným z 25% všetkých ľudí, ktorí majú v tele premnožené kvasinky typu Candida albicans.

Candida albicans je prírodná kvasinka alebo huba, ktorá by mala tvoriť 10-15% normálnej črevnej flóry. Rovnováhu udržujú priateľské baktérie v črevnom trakte (napr. Acidophilus a bifidobaktérie), ktoré držia candidu pod kontrolou.

Ak jej ľudské telo poskytne potravu, ktorú má rada (predovšetkým cukor a škrob), a dostatočný priestor k rastu (napr. Po potlačení užitočných baktérií antibiotickou liečbou), bude sa rozmnožovať a bujnieť. Najprv v tráviacom trakte a priľahlom močopohlavnom systému, postupne sa môže krvou rozšíriť do celého organizmu.

V črevách je okolo 200 rôznych druhov užitočných baktérií.

Ich úlohou je pomáhať pri rozpade, spracovaní a doprave živín.

Akonáhle sú živiny vo forme, s ktorou môže telo zaobchádzať, absorbujú sa potom črevnou stenou do krvného obehu a lymfatického systému. Tomuto procesu pomáhajú klky na črevnej stene. Tieto klky sú výčnelky zo steny do dutiny čreva; sú ich milióny a ich hlavná úloha je zväčšiť rozsah povrchu pre absorpciu živín.

Ak však dôjde k premnoženiu kvasiniek v črevách, môžu vznikať na črevnej stene lepkavé ložiská tvorené kvasinkami candida, mŕtvymi baktériami, odpadovými produktmi iných mikroorganizmov, hlienom, lepkom ai.

Tým sa postupne redukuje absorpčná črevná výstelka a množstvo vstrebávaných živín sa veľmi znižuje. Znamená to, že diéta dodržiavaná človekom s rozmnoženie candidou môže byť ľubovoľne prísna a kvalitné, ale napriek tomu sa živiny nedostanú tam, kam majú.

Candida rastie obyčajne ako forma podobná kvasinkám, ale v podmienkach prebujnenia si vypestuje vlákna (mycélia – podhubie), ktoré sa pevne zapúšťajú do črevnej steny a prerážajú do nej dierky, ktorými sa dostávajú do krvi produkty vylučované kvasinkami.

Existujú dokonca hypotézy, že degeneratívne ochorenia ako napr skleróza, reumatická artritída, schizofrénia, mukopolysacharidová choroba, mozgová obrna a rakovina vznikajú preto, že sa do krvi dostanú toxíny v dôsledku metabolickej činnosti kvasiniek a ďalších premnožených patogénnych mikroorganizmov.

Ďalej sa Prederavenou črevnou stenou do krvného obehu dostávajú veľké molekuly nedostatočne natrávených cukrov, proteínov, tukov a chemické látky z potravy, ktoré v tele spôsobujú alergické reakcie.

Štúdie ukázali značný pokles kvasinkových kolónií v črevách po užívaní kaprylovej kyseliny. Táto mastná kyselina získaná z tropických olejov (palmový, kokosový), má preukázané protiplesňové účinky proti candida albicans v tráviacom trakte.

Dodatok: Vzhľadom na to, že sa candida radí medzi parazity, druhý diel bude popisovať liečivé účinky kokosového TUKU a jeho účinnosti pri redukcii candidy. Potom bude nadväzovať návod, ako candidu vyliečiť “surovou stravou”.