Bambucké maslo

Bambucké maslo má regeneračné, hydratačné, ochranné, výživné, hojivé a protizápalové účinky. Obsahuje betakarotén – prírodný UV filter, prírodné vitamíny A, E, F, a nenasýtené mastné kyseliny. Urýchľuje hojenie, podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, obnovuje poškodenú kožu. V zime chráni pred vplyvom studeného počasia a v lete je výborným prostriedkom po opaľovaní, zjemňuje pokožku a má protistarnúci efekt. Krém je vhodný na všetky druhy pokožky, najmä na suchú a dehydrovanú pleť a na telo. Pri kontakte s teplom ľudského tela sa tuhé maslo rýchlo rozpustí a príjemne splynie s pokožkou. Výborne sa vstrebáva a preniká do najhlbších vrstiev kože. Na pokožke vytvára nemastný ochranný film, ale neupcháva póry a pokožka môže voľne dýchať.

Bambucké maslo (Butyrospermum parkii, Shea butter alebo Karité), stáročia známe ako „Ženské zlato“, sa získava z jadier orechov stromu Maslovníka afrického. Surovina je známa po stáročia svojimi skrášľujúcimi a hojivými účinkami na pokožku.

Prečo Vám nesmie chýbať krém Bambucké maslo?

Slnečné lúče stále viac prenikajú a sú škodlivejšie. Voľné radikály majú na svedomí okrem iného aj predčasné starnutie kože a môžu sa podieľať na vzniku rakoviny kože. Preto dermatológovia odrádzajú od prílišného opaľovania a odporúčajú chrániť pleť na každom kroku po celý rok. Každodenné používanie krému Bambucké maslo významne redukuje expozíciu slnečného žiarenia a spomaľuje starnutie pleti. Pôsobí aj ako prírodná ochranná bariéra proti fajčeniu, smogu a priemyselným splodinám v ovzduší. Bambucké maslo veľmi rýchlo nahradilo kakaové maslo v prevencii strií. Strie vznikajú nielen počas tehotenstva, ale aj v období rýchleho rastu, pri zvyšovaní objemu a na dehydrovanej, málo odolnej koži.

Odborníci v kúpeľoch, v kozmetických a masážnych salónoch uprednostňujú bambucké maslo pre nemastný pocit po jeho aplikácii a okamžitý zmäkčujúci účinok.

Bambucké maslo je predmetom vedeckého výskumu, najmä jeho hojivé a ošetrujúce účinky, ktoré sa stále viac využívajú v medicíne. Niekoľko štúdií dokázalo, že maslo má UV anti-erythemický účinok, pomáha reparovať poškodenú bunku.

Benefity krému Bambucké maslo

– chráni, vyživuje, hydratuje, regeneruje, reparuje, zjemňuje a zvláčňuje pokožku, preto je vhodný pre každého člena rodiny,
– dokonale hydratuje hornú vrstvy epidermy,
– blahodarne pôsobí na zrelú suchú pleť,
– ošetruje detskú pokožku,
– má protizápalové účinky, urýchľuje hojenie popálenín a drobných odrenín,
– dokonale hydratuje a regeneruje veľmi suchú a namáhanú pokožku so sklonom na praskanie,
– predchádza vzniku strií,
– upokojuje prejavy ekzému a psoriázy, pokožka je hladká a vláčna,
– zvyšuje odolnosť kože pred infekciou,
– chráni pred nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia (mráz, vietor, slnko),
– môže sa použiť aj na ruky, na nohy, na suché lakte a kolená, a vždy, ak máte pocit suchej dehydrovanej pokožky, svrbenia, pálenia alebo šupinatenia kože.

Pre zvedavých video ako sa vyrába bambucké maslo.