Marhule sušené BIO 200g BioNebio

PDFTlačiťEmail
Nesírené
Sušené marhule nesírené
Predajná cena po zľave
Predajná cena5,45 €
Zľava
Popis

Veľké šťavnaté marhule z projektu Turecko sušené na slnku a neošetrené siričitanmi. Nemusia sa umývať. Sírením sa znižuje obsah vitamínov skupiny B!

Marhule si môžeme užívať nielen čerstvé v čase zberu, ale aj sušené celoročne. Pôvodne pochádzajú z Orientu a do stredomorskej oblasti boli dovezené pred dvoma tisícročiami. Naše marhule boli pestované v Malatya vo východnej Anatólii.

Toto turecké centrum marhúľ leží asi 1000 metrov nad morom a vďaka chladnej a suchej klíme náhornej roviny produkuje výnimočne šťavnaté a kvalitné plody. Tieto marhule sú pestované podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Zber začína začiatkom júla, kedy sa zrelé marhule strasú a zbierajú. Po zbere sa nechajú ležať tri dni na pruhoch tkaniny (alebo streche domčeka poľnohospodárov) a potom sa vykôstkujú. Tým, že sa plody sušia celé, si uchovajú viac šťavnatosti. Potom sa marhule ďalšie tri až štyri dni dosušujú na slnku a vzduchu. Pred vývozom sú umyté. Plody nie sú sírené, čo znamená, že neboli konzervované oxidom siričitým alebo siričitany. Tieto marhule pochádzajú z projektu TURECKO spoločnosti Rapunzel.

HMOTNOSŤ: 200 g

KRAJINA PÔVODU: Turecko

Použitie: Ako zdravá desiata, k obohateniu jogurtov a müsli o vitamíny a pri pečení a varení ako náhrada cukru a ostatných sladidiel.

Výživové informácie: Rovnako ako ostatné sušené ovocie, aj marhule sú koncentrovaným zdrojom energie, cukru a živín. Okrem iného obsahujú vlákninu a v podstatnom množstve aj železo, vápnik, draslík a niektoré vitamíny.

100 g obsahuje v priemere:

Energia: 1003 kJ / 240 kcal

Vápnik: 82 mg (10% DDD)

Železo: 4,4 mg (32% DDD)

Draslík: 1370 mg (39% DDD)

Vitamín A: 5,97 mg (746% DDD)

Vitamín B2: 0,11 mg (7% DDD)

Vitamín C: 12 mg (20% DDD)

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.