Slnečnica lúpaná 100g Provita

PDFTlačiťEmail
Ideálna zásobáreň mnohých hodnotných živín, vitamínov, antioxidantov.
Slnečnica lúpaná 100g ProvitaSlnečnica lúpaná 100g Provita
Predajná cena po zľave
Predajná cena0,60 €
Zľava
Popis
Slnečnica lúpaná 100g Provita
V semenách slnečnice, aj v slnečnicovom oleji, je vysoký obsah vitamínu E (viac ho nájdeme už len v mandliach). Vitamín E patrí k antioxidantom, ďalej chráni pred trombózou, zlepšuje činnosť srdca, prispieva k rýchlemu hojeniu ran a na regeneráciu organizmu.

Semená slnečnice obsahujú:  bielkoviny, vitamín B1 (druhý najbohatší zdroj), vitamín B5 (kyselina pantoténová), vitamín B9 (kyselina listová – dostatočný prísun je dôležitý najmä v období tehotenstva a kojenia, celkovo je nevyhnutná na fungovanie ľudského organizmu, hlavne na rast a obnovu buniek, nervovú sústavu a tvorbu červených krviniek),  vitamín E, lecitín, vápnik, horčík, zinok, selen, železo, fosfor, omega 6.

Semená slnečnice sú, rovnako ako iné semená, ideálnou zásobárňou mnohých hodnotných živín. Ich enzýmy sa však aktivujú hlavne v priebehu klíčenia, čím sa všetky nutričné hodnoty stávajú strávitelnejšie.

Konzumácia slnečnicových semien je vhodná: pri ekzémoch, proti predčasnému stárnutiu buniek - neutralizujú voľné radikály v tele, na reguláciu krvného tlaku, pri ochoreniach srdca a ciev,  pri kožných zápaloch, popraskanej a suchej koži, na reguláciu vysokej hladiny krvného cholesterolu, pri ochoreniach látkovej premeny (cukrovka, ochorenie pečene a žlčníku), pri astme, pri migrénach, na vylepšenie spánku, ukľudňuje nervy, na posílenie nechtov a vlasov, redukuje množstvo šedín vo vlasoch.
Hmotnosť: 100g
Výrobca: Provita

Krajina pôvodu: Slovensko/ Bulharsko

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.