Goji BIO 250g Himalyo

PDFTlačiťEmail
Ručne zbierané plody najkvalitnejšej kustovnice z provincie Ningxia v BIOkvalite.
Sušené na priamom slnku ihneď po zbere.
Goji BIO 250g Himalyo EXCLUSIV Goji BIO 250g Himalyo EXCLUSIV
Predajná cena po zľave
Predajná cena6,80 €
Zľava
Popis
Goji BIO 250g Himalyo EXCLUSIV
Vďaka starostlivému triedeniu sa balia len primerane zrelé a neporušené plody a tým je zaručená tá najvyššia možná kvalita. Plody sú nesírené, jedná sa o čisto prírodný produkt. Doprajte si vysoký obsah prospešných vitamínov, minerálov a ďalších látok.
Goji sú sušené plody kustovnice čínskej (lyceum chinesis), tiež nazývané ako plody večnej mladosti. Plody majú sladkokyslú, jemne nahorklú chuť. Goji obsahujú 18 druhov aminokyselín až 21 stopových prvkov a vitamíny C, B1, B2, B6 a E, tiež sú bohatým zdrojom karote noidov. Chrani bunky ped poškodením volnými radikálmi. Kustovnica podporuje vitalitu a sexuálnu potenciu. Posilňuje imunitný systém, činnosť pečene a obličiek. Zlepšuje pamäť, ostrosť videnia, svetloplachosť a šerosleposť, pomáha pri podráždenosti a nervozite
Musíme zmieniť tiež protizápalový činiteľ betasisterol. Tento rastlinný sterol sa dnes využíva pri podpornej liečbe zvýšenej hladiny cholesterolu, ďalej pri problémoch s prostatou a má tiež protizápalový účinok. Celkom unikátna pre Goji je tiež aj skupina lycium polysacharidov. To sú výnimočne silné antioxidanty, teda látky, ktoré neutralizujú voľné radikály. Tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek a starnutiu organizmu. (*voľné radikály vznikajú napr. ako vedľajší produkt dýchania a sú dnes považované za hlavnú príčinu starnutia a degenerácie organizmu)
• GOJI sa môžu priamo konzumovať, nie sú sírené ani inak upravované
• Sú šetrne sušené, a preto nestrácajú svoje výživné hodnoty
• Ich chuť je príjemne sladko-kyslá, podobná sušeným brusniciam, jablkám a šípkam
• TIP: Pokiaľ chcete, aby plody viac zmäkli, nechajte ich chvíľu nasiaknuť vo vode alebo vlažnom čaji. Môžu sa tiež použiť ako hrozienka pri príprave sladkých jedál
Z nutričného hľadiska sú Goji celkom možno tým najhodnotnejším ovocím na planéte! Obsahujú 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých ôsmich esenciálnych (napr. tryptofan či isoleucin), až 21 stopových prvkov (menujme napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor), sú jedným z najbohatších zdrojov karotenoidov zo všetkých známych plodov na Zemi (čo naznačuje už ich jasno červená farba).
Čo sa týka beta-karoténu, sú Goji výdatnejšie než mrkva. Ďalej obsahujú vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Musíme zmieniť tiež beta-sitosterol. Tento rastlinný sterol sa dnes využíva pri podpornej liečbe zvýšenej hladiny cholesterolu, ďalej pri problémoch s prostatou a má tiež protizápalový účinok.
Goji sa konzumujú samostatne ako mimoriadne zdravá desiata, alebo sa pridávajú do cereálnych zmesí a jogurtu. Skvelé je tiež pridávať goji do ovocných kokteilov a šejkov, ktorých základom môže byť napríklad super výživné konopné mlieko. Čínskou špecialitou je príprava čaju z Goji, podobne ako to my robíme so šípkami. Goji sa potom dajú zjesť aj po vylúhovaní.
Odborníci tvrdia, že na dosiahnutie blahodárnych účinkov stačí konzumovať asi 30 gramov denne (malá hrsť).
Zaujímavé video o tom ako pôsobí goji na krv.
Dovozca: HIMALYO CZ

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.