Goji 300g Provita

PDFTlačiťEmail
Kustovnica čínska
Goji
Predajná cena po zľave
Predajná cena5,50 €
Zľava
Popis

Kustovnica čínska (goji) 300g

Goji sú sušené plody kustovnice čínskej (lyceum chinesis), tiež nazývané plody večnej mladosti. Plody majú sladkokyslú, jemne nahorklú chuť. Goji obsahujú 18 druhov aminokyselín až 21 stopových prvkov a vitamíny C, B1, B2, B6 a E, tiež sú bohatým zdrojom karote noidov. Chrani bunky ped poškodením volnými radikálmi. Kustovnica podporuje vitalitu a sexuálnu potenciu. Posilňuje imunitný systém, činnosť pečene a obličiek. Zlepšuje pamäť, ostrosť videnia, svetloplachosť a šerosleposť, pomáha pri podráždenosti a nervozite

Musíme zmieniť tiež protizápalový činiteľ betasisterol. Tento rastlinný sterol sa dnes využíva pri podpornej liečbe zvýšenej hladiny cholesterolu, ďalej pri problémoch s prostatou a má tiež protizápalový účinok. Celkom unikátna pre Goji je tiež aj skupina lycium polysacharidov. To sú výnimočne silné antioxidanty, teda látky, ktoré neutralizujú voľné radikály. Tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek a starnutiu organizmu.

• GOJI sa môžu priamo konzumovať, nie sú sírené ani inak upravované
• Sú šetrne sušené, a preto nestrácajú svoje výživné hodnoty
• Ich chuť je príjemne sladko-kyslá, podobná sušeným brusniciam, jablkám a šípkam
• TIP: Pokiaľ chcete, aby plody viac zmäkli, nechajte ich chvíľu nasiaknuť vo vode alebo vlažnom čaji. Môžu sa tiež použiť ako hrozienka pri príprave sladkých jedál

Z nutričného hľadiska sú Goji celkom možno tým najhodnotnejším ovocím na planéte! Obsahujú 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých ôsmich esenciálnych (napr. tryptofan či isoleucin), až 21 stopových prvkov (menujme napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor), sú jedným z najbohatších zdrojov karotenoidov zo všetkých známych plodov na Zemi (čo naznačuje už ich jasno červená farba).

Čo sa týka beta-karoténu, sú Goji výdatnejšie než mrkva. Ďalej obsahujú vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Musíme zmieniť tiež beta-sitosterol. Tento rastlinný sterol sa dnes využíva pri podpornej liečbe zvýšenej hladiny cholesterolu, ďalej pri problémoch s prostatou a má tiež protizápalový účinok.

Celkom unikátna pre Goji je aj skupina lycium polysacharidov. To sú výnimočne silné antioxidanty, teda látky, ktoré neutralizujú voľné radikály*. Tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek a starnutiu organizmu. (*voľné radikály vznikajú napr. ako vedľajší produkt dýchania a sú dnes považované za hlavnú príčinu starnutia a degenerácie organizmu)

Goji sa konzumujú samostatne ako mimoriadne zdravá desiata, alebo sa pridávajú do cereálnych zmesí a jogurtu. Skvelé je tiež pridávať goji do ovocných kokteilov a šejkov, ktorých základom môže byť napríklad super výživné konopné mlieko. Čínskou špecialitou je príprava čaju z Goji, podobne ako to my robíme so šípkami. Goji sa potom dajú zjesť aj po vylúhovaní. Odborníci tvrdia, že na dosiahnutie blahodarných účinkov stačí konzumovať asi 30 gramov denne (malá hrsť).

Zaujimave video o tom ako pôsobí goji na krv.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.