Sezam čierny 100g Provita

PDFTlačiťEmail
Čierny sézam
Čierny sézam
Predajná cena po zľave
Predajná cena0,90 €
Zľava
Popis

Čierny sézam 100g

Prapôvodný nešľachtený sezam, ktorý sa vyznačuje výraznejšiou a aromatickejšiou chuťou ako klasický biely sezam. Už niekoľko storočí poznajú ľudia jeho liečive schopnosti. Z pohľadu tradičnej činskej medicíny má vzťah k ľadvinám, pečeni, slezine a pľúcam. Ovplyvňuje kvalitu kostného tkaniva, tvorby krvi, plodnosť, ale aj kvalitu vlasov. Pre jeho chladivý účinok by ho mali konzumovať ľudia “horkokrvný” - nadmerne sa potiaci, hyperaktívny, s nábehom na vysoký krvný tlak, srdečným ochoreniam a mozgovým príhodam.

Semienko sezamu čierneho je zložené z: 20% bielkovín, 50% rastlinných olejov, 16% sacharidov a 9% vlákniny. Obsahuje aj tiamín (B1), riboflavín (B2), niacín (B3), karoteny. Z minerálnych látok sú to: vápnik, fosfor, draslík, horčík, železo a zinok.

Dá sa použiť ako prevencia a liečba mnohých nemocí: osteoporóza, chudokrvnosť, pri depresiách a neurózach, ochorenia srdca a ciév, očí, vlasov, kože, nechtov a pre zvýšenie metabolizmu a imunity. Lepšie je konzumovať prírodný čierny sezam – nelúpaný, pretože množstvo vitamínov a minerálov sa znižuje odstranením povrchovej šupky.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.