Arónia BIO 500g Aronia

PDFTlačiťEmail
Sušené plody Arónie čiernoplodej
Bio Arónia
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,20 €
Zľava
Popis

 

Bio arónia

 

Plne dozreté a kvalitne vysušené plody arónie majú veľmi vysoký obsah cenných polyfenolov, ktoré sa nachádzajú najmä v šupke a jadierkach. Arónia čiernoplodá (Aronia melanocarpa) je ker rastúci i u nás. Je skutočným šampiónom medzi liečivými rastlinami.

Arónia má síce nižší obsah vitamínu C (10 - 60 mg na 100 g), ale veľké množstvo ďalších fyziologicky cenných látok. Obsahuje bioflavonoidy, veľa vitamínov (P, PP, B2, B9), karotény, pektínové látky, rutín (skôr označovaný ako vitamín P), triesloviny. Sorbitu obsahujú až 3,5% - je náhradou cukru pre chorých cukrovkou. Majú značný obsah železa, bóru, fluóru, mangánu, medi, kobaltu, molybdénu a atď.

Plody bez semien obsahujú až 400 mikrogramov jódu na 100 g. Ide o prvok žiaduci hlavne pre tehotné a kojace ženy a deti. U detí má jód dôležitú úlohu pri rozvoji mozgu a inteligencie, pri prevencii zubného kazu, a s ďalšími látkami arónie i na posilnenie imunitného systému. U dospelých i detí je jód dôležitý pre činnosť štítnej žľazy, hormonálnu rovnováhu a ochranu pred rádioaktívnym jódom (vysokým obsahom jódu je toto ovocie blízke plodom kiwi). Bioflavonoidy podporujú pôsobenie vitamínu C a pôsobí s ním často synergicky. Plody arónie je vhodné doplniť vitamínom C v tabletách alebo konzumáciou ovocia s vyšším množstvom vitamínu C a bioflavonoidov.

 

Použitie: Denne 1 polievková lyžica sušených plodov. Dennú dávku je vhodné rozdeliť do dvoch až troch častí. Plody po malých častiach dobre požujte. Sušené plody sa odporúča kombinovať s 1 dcl 100% šťavy arónie , aby bol účinnok komplexný. Pri pravidelnom dennom užívaní balenie vystačí na cca 1 mesiac.


Zloženie: 100% sušené plody arónie* , bez pridaného cukru a konzervačných látok

* z ekologického poľnohospodárstva

Hmotnosť: 500 g

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.