Amalaki Natural 100g Everest

PDFTlačiťEmail
Embilika lekárska
Amalaki
Predajná cena po zľave
Predajná cena2,65 €
Zľava
Popis

AMALAKI

 

Tento výnimočný plod Amalaki je po stáročia používáný v systéme ajurvédského lekárstva ako najúčinnejší prostriedok pre udržanie dobrého zdravia, celkovú regeneráciu organizmu a dosiahnutie vysokého veku. Obsahuje päť druhov chutí nášho zmyslového vnímania (kyslé, horké, sladké, slané a štipľavé). Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantov (látky znižujúce bežný oxidačný proces, ktorý má na svedomí starnutie a odumieranie buniek) a bioflavonoidov (vitamíny podporujúce odolnosť bunečných stien proti prenikaniu škodlivých látok v podobe voľných radikálov) a silnú koncentráciu životne dôležitých esenciálnych aminokyselín. Je bohaté na množstvo minerálnych látok a vitamínov ako je vápnik, železo, fosfor, karotén, vitamín B1, B2 a vitamín C.

Najbohatší prírodný zdroj vitamínu C
Spotreba vitamínu C je u každého organizmu veľmi individuálny. Odporúčaná denná dávka vitamínu C sa pri zdravom životnom štýle pohybuje bežne okolo 60 mg. Pre obmedzenie ochorení dýchacích ciest odporúčajú lekári dennú dávku od 100-150 mg. V prípade väčšej záťaže sa jeho spotreba zvyšuje až na niekoľko tisíc mg. Zvýšenú potrebu vitamínu C majú športovci, ľudia z oslabenou imunitou, chorí, diabetici, fajčiari a alkoholici. Spotrebu vitamínu C ovplyvňuje nielen zloženie stravy a príjem tekutín, ale tiež fyzická námaha a psychický stres. Nedostatok vitamínu C sa prejavuje únavou, krvácaním ďasien a celkovou zníženou odolnosťou proti infekciám. Vitamín C sa v tele neukladá do zásoby a preto je nutné ho prijímať pravidelne. Obzvlášť deti ho potrebujú v pravidelných denných dávkach. Prírodne získaný vitamín C má prirodzene vyššiu účinnosť než ten, ktorý je synteticky pripravený.

Pozitívne účinky Amalaki

  • zvyšuje obranyschopnosť organizmu
  • uľavuje pri žalúdočných a zažívacích problémoch
  • posilňuje srdcovú a mozgovú činnosť
  • podporuje zdravú funkciu kardiovaskulárneho systému
  • regeneruje tkanivo vysokým množstvom antioxidantov
  • zvyšuje tvorbu červených krviniek
  • zvyšuje obranyschopnosť organizmu
  • zlepšuje zrakové funkcie
  • priaznivo pôsobí na rast vlasov

Odporúčané dávkovanie Amalaki:
Vitamín C obsiahnutý v ovocí Amalaki sa tak významne podieľa na očiste tela od voľných radikálov a povzbudzuje obranyschopnosť organizmu. Pri bežnom každodennom dopĺňaní vitamínu C vystačí jedno 50 g balení Amalaki na dobu troch dní. V prípade zvýšenej potreby vitamínu C pri poklesu imunity, ochorení, rekonvalescencii, športovej výkonnosti či inom fyzickom a psychickom vyťažení je nutné spotrebovať jedno balenie denne.

Hmotnosť: 100g

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.