Kokosový olej panenský BIO Health Link 200ml

PDFTlačiťEmail
extra panenský
BIO kokosový olej
Predajná cena po zľave
Predajná cena3,65 €
Zľava
Popis

BIO extra panenský kokosový olej je lisovaný za studena z dužiny iba čerstvých a zrelých kokosových orechov, pestovaných v ekologickom poľnohospodárstve. Celý proces výroby trvá len niekoľko málo hodín, aby si olej zachoval svoju výbornú kvalitu. Nie sú do neho pridávané žiadne konzervačné látky ani farbivá. Olej je nerafinovaný, nebielený, nedehydrovaný a neparfémovaný. Je ľahko stráviteľný, bohatý na mastné kyseliny, obsahuje až 50% kyseliny laurovej a značný podiel kyseliny kaprylovej. Panenský kokosový olej je veľmi odolný proti oxidácii. Pri izbovej teplote zostáva v pevnom, ale mäkkom stave, tekutým sa stane až po zahriatí. Rospúšťa sa už pri izbovej teplote nad 25°C, je tepelne stabilný a nedochádza k jeho prepalovaniu. Vďaka lahodnej chuti je vhodnou náhradou všetkých tukov na pečenie, varenie alebo smaženie. Hydratuje a zvláčňuje suchú pokožku, je vhodný na ošetrenie suchých a poškodených vlasov, na masáže.
Kokosový olej
chráni imunitný systém a je veľmi cenený pre svoj obsah kyseliny laurovej, kaprylovej, kaprínovej a myristovej. Kyselina laurová je v tele premenená na monoglycerid monolaurin, ktorý má schopnosť rozkladať bunkovú stenu baktérií i vírusov, zároveň reguluje črevnú mikroflóru. Vzhľadom k protiplesňovým, antivírusovým a antibakteriálnym schopnostiam je účinný proti infekciám alebo kvasinkám.

Kokosový olej sa v našom tele rozkladá na glukózu a dodáva tak telu energiu postupne. Neusadzuje sa v tele a preto sa odporúča ľuďom, ktorí potrebujú regulovať hladinu cukru v krvi, znižuje tiež záťaž nadobličiek a nezaťažuje štítnu žľazu. Jeho užívanie je priaznivé i pri redukčnej diéte, pár lyžičiek dokáže navodiť pocit nasýtenia na niekoľko hodín a zamedzí tak nárazovému prejedaniu, ktoré spôsobuje tzv. jo-jo efekt .
Užívanie kokosového oleja má aj iné prednosti. Výborný je ako telový olej
pre suchú a citlivú pokožku. Má nádhernú jemnú vôňu a ľahko sa vstrebáva. Ošetruje suchú kožu na lakťoch alebo pätách, nechtové lôžka a účinný je i proti ekzémom a striám. Dojčiace ženy ho používajú na popraskané bradavky. Veľmi príjemný je ako masážna emulzia. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A, C a E pôsobí ako antioxidant, spomaľuje starnutie pokožky a napomáha hojeniu rán a jaziev. Kokosový olej môžete používať k obnove vlasovej štruktúry a uľahčuje aj rozčesávanie.
Kokosový olej je výbornou ingredienciou do zdravej
studenej i teplej kuchyne. Má lahodnú chuť a je perfektnou náhradou všetkých tukov na pečenie, varenie alebo vyprážanie. Neobsahuje žiadny cholesterol a neprepaluje sa. Ľudia trpiaci alergiou na mlieko ho môžu používať ako náhradu masla. Kokosový olej je ľahko stráviteľný.

Použitie BIO kokosového oleja:

Vhodný pre studenú aj teplú kuchyňu. Tepelne stabilný a nedochádza k jeho prepalovaniu. Je perfektnou náhradou všetkých tukov na pečenie, varenie alebo vyprážanie. Odporúčame 1 lyžičku oleja ráno na lačno, prípadne ho môžete zaradiť do svojho jedálnička.

Výborný je ako telový olej pre suchú a citlivú pokožku, na ošetrenie suchých a poškodených vlasov, na masáže.

Zloženie: 100% BIO extra panenský kokosový olej lisovaný za studena

Objem:200g

Krajina pôvodu:Srí Lanka, pred živelnou pohromou bol z Filipín.

Skladovanie:

V chlade, v suchu a tme. Nie je nutné skladovať v chladničke. Pohár starostlivo uzatvárajte, chráňte pred priamym svetlom a prístupom vzduchu.

Priemerné výživové hodnoty v 100g BIO kokosového oleja

Energetická hodnota

3609 kJ / 862 kcal

Bielkoviny

0 g

Sacharidy

0 g

Tuky

100 g

Nasýtené mastné kyseliny

86,5 g

z toho: kyselina kaprylová

4,6 - 10 g

kyselina laurová

45,1 - 53,2 g

kyselina myristová

16,8 - 21 g

kyselina palmitová

7,5 - 10,2 g

Sodík

0 g

Cholesterol

0 mg

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.