Mesquite prášok BIO RAW 300g Healthlink

PDFTlačiťEmail
Alternatíva ku kakau
RAW Mesquite prášok BIO
Predajná cena po zľave
Predajná cena6,50 €
Zľava
Popis

Mesquite struky sú lahôdkou , nehovoriac o všetkých lahodných dezertoch do ktorých ich môžete pridať !

V súčasnej dobe je väčšinou známy ako perfektná alternatíva ku kakau. Vo väčšine receptov môžete nahradiť kakao práškom Mesquite. Okrem čokoládovej chuti má Mesquite jemne sladkú a karamelovú príchuť. Aj keď je Mesquite prášok pomerne sladký pozostáva hlavne z fruktózy, ktorá nevyžaduje inzulín pre metabolizmus, a je preto ideálnou voľbou aj pre diabetikov. Nezapríčiňuje kolísanie hladiny cukru v krvi, keďže sa vstrebáva veľmi pomaly. Okrem cukru, Mesquite struky tiež obsahujú pomerne vysoké množstvo bielkovín (asi 15%) a vlákniny. Sú bohaté na minerály, draslík, vápnik, horčík, železo a zinok.

Zrelé struky obsahujú 40% cukru, rovnaké percento škrobu, niekoľko percent bielkovín a ešte menej tuku. Vzhľadom k vysokému obsahu vlákniny, ktorá účinne viaže toxíny a pomáha pri ich vylučovaní z tela. Mesquite prášok je tiež dobrý pre zlepšenie trávenia, pri liečbe hnačky, liečbe dýchacích ťažkosti. Predávali sa za vysokú cenu spevákom, pretože verili, že Mesquite im prinesie jasný a čistý hlas. V súčasnej dobe je väčšinou známy ako perfektná alternatíva ku kakau.

POUŽITIE:

Nielen pre nutričný obsah, ale aj vďaka nevšednej vôni a chuti nachádza široké uplatnenie v "kulinárskej oblasti" ako múka aj sladidlo. Mesquite prášok s chuťou melasy a s ľahkou príchuťou karamelu sa môže pridávať do pečiva, sušienok, koláčov a pod. (25-30% Mesquite). Hodí sa do čaju, kávy a kokteilov. Je lahodný v semienkových či orechových zmesiach, v energetických tyčinkách a rôznych ovocných a orechových krémoch. Ako korenie sa pridáva do polievok, omáčok alebo dezertov. Odporúča sa jedna vrchovatá lyžička denne.

ZLOŽENIE:

Vďaka vysokému podielu vlákniny (25%) sa trávi pomalšie ako rad obilnín a strukovín, a tým nespôsobuje kolísanie hladiny krvného cukru. Lebo prášok vzniká rozomletím celého struku vrátane semien, má vysoký obsah bielkovín (11-17%). Ďalej je bohatý na lyzín, vápnik, horčík, draslík, železo a zinok. Prospieva diabetikom - je ideálny na udržiavanie stabilnej hladiny krvného cukru.

Nutričné hodnoty:na 100g výrobku

Energia: 380kcal/1590kj

Sacharidy: 80g

Bielkoviny: 16g

Tuky: 3,4g

Vláknina: 6g

Cholesterol: 0mg

Sodík: 0,01g

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.