Balance čokoláda bez cukru 85g Dark cranberry

PDFTlačiťEmail
S brusnicami
Horká čokoláda bez cukru
Predajná cena po zľave
Predajná cena2,30 €
Zľava
Popis

 

Horká čokoláda s brusnicami 85g bez cukru

Belgická spoločnosť Klingele chocolade sa špecializuje na výrobu vysoko kvalitnej čokolády bez pridaného cukru. Pod značkou Balance uvádza na trh radu čokolád bez umelých sladidel a konzervačných látok, ako náhradu cukru používa prírodné sladidlá. Čokolády Balance sú vhodné pre diabetikov a pre všetkých, ktorý sa rozhodli príjem cukru obmeziť.
V soúčasné dobe, kedy obezita a diabetes II. typu dosahujú vo vyspelých krejinách epidemické rozmery a ľudia stále túžia po sladkom navzdory tomu, že cukor škodí ich línii aj zdraviu, vznikol požiadavok nahradiť klasické sladidlá. Čokolády
Balance sú zdravou alternatívou k bežným čokoládam plným rafinovaného cukru, mlieka a hydrogenovaných tukov. Nenajdete v nich repný cukor, ani umelé sladidlá ako aspartam, ale iba prírodné sladidlá maltitol a laktitol.  
Tieto polysacharidy majú oproti cukru značné prednosti. Majú až o tretinu menej kalórií, nižší glykemický index a štiepia se v organizme postupne, teda nezvyšujú prudko hladinu krvného cukru. Sú vhodné aj pre diabetikov a nepodporujú vznik zubného kazu. Maltitol a laktitol sa vyznačujú príjemnou sladkou chuťou a na rozdiel od umelých sladidel nepotlačujú pôvodné aróma a chuť kakaa.
Čokolády Balance sú naviac obohatené inulinem, prírodným sladidlom získavaným z čakanky, ktorý súčasne pôsobí ako prebiotikum. Stimuluje tvorbu zdraviu prospešných probiotických kultúr – bifidobakterií, a má preto pozitívny vplyv na zažívací systém.

 

Zloženie: kakaová hmota,  maltitol (17,5%), lactitol(17,1%), brusice (10%), kakaové maslo, inulin, emulgátor: sójový lecitin, aróma: prírodná vanilka.

Hmotnosť: 85g

Krajina pôvodu : Belgicko

Výrobca: Balance

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.